Institution name: | Sherubtse College |
---|
Comments: | Default comments |
---|
Table of contents
Anju Chhetri | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA Media Studies Year III FMD305 Media in Bhutan Media LT |
--- | Common Module Section B MAC101 Foundations of Digital Communications 13OB |
-X- | Common Module Section A MAC101 Foundations of Digital Communications Lab Comp Lab II |
-x- | |
Tuesday | -x- | -x- | --- | --- | -X- | Common Module Section A MAC101 Foundations of Digital Communications 14OB |
Common Module Section B MAC101 Foundations of Digital Communications 13OB |
-x- |
Wednesday | -x- | -x- | --- | --- | -X- | --- | Common Module Section A MAC101 Foundations of Digital Communications 10OB |
-x- |
Thursday | -x- | -x- | --- | BA Media Studies Year III FMD305 Media in Bhutan Media LT |
-X- | Common Module Section B MAC101 Foundations of Digital Communications Lab Comp Lab II |
-x- | |
Friday | -x- | -x- | BA Media Studies Year III FMD305 Media in Bhutan Media LT |
BA Media Studies Year III FMD305 Media in Bhutan Media LT |
-X- | --- | --- | -x- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Bikash Darjee | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Physics Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH301 |
BSc Chemistry Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH302 |
-X- | --- | --- | BSc Mathematics Year I CAL103 Integral Calculus Room 7 |
Tuesday | --- | --- | BSc Chemistry Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH301 |
--- | -X- | --- | --- | BSc Mathematics Year I CAL103 Integral Calculus Room 7 |
Wednesday | --- | BSc Physics Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH201 |
BSc Physics Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH201 |
BSc Chemistry Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH301 |
-X- | --- | BSc Mathematics Year I CAL103 Integral Calculus Room 7 |
--- |
Thursday | BSc Mathematics Year I CAL103 Integral Calculus Room 7 |
--- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH301 |
BSc Physics Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH201 |
--- |
Friday | BSc Mathematics Year I CAL103 Integral Calculus Room 7 |
--- | BSc Chemistry Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH301 |
--- | -X- | --- | --- | BSc Physics Year I FMT103 Foundations of Mathematics II LH201 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Bimal Kumar Cheteri | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTZ304 Enviromental Biotechnology Room D |
--- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS309 Physiology & Ecophysiology of Plants Room C |
-X- | BSc Life Sciences Year III B BTS309 Physiology & Ecophysiology of Plants Lab Botany Lab |
||
Tuesday | --- | BSc Life Sciences Year III B BTZ304 Enviromental Biotechnology Lab MTC Lab |
--- | -X- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTZ304 Enviromental Biotechnology Room D |
--- | --- | |
Wednesday | BSc Life Sciences Year III A BTS309 Physiology & Ecophysiology of Plants Lab Botany Lab |
--- | -X- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS309 Physiology & Ecophysiology of Plants Room D |
--- | --- | ||
Thursday | BSc Life Sciences Year III A BTZ304 Enviromental Biotechnology Lab MTC Lab |
--- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTZ304 Enviromental Biotechnology Room C |
BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS309 Physiology & Ecophysiology of Plants Room D |
--- | |
Friday | -x- | -x- | -x- | -x- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Chandralal Adhikari | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA Economics Year II ECF201 Monetary Economics 11OB |
--- | --- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year II ECR202 Introduction to Environmental Economics Room 5 |
--- |
Tuesday | --- | BA Economics Year II ECF201 Monetary Economics 12OB |
--- | BSc Environmental Science Year II ECR202 Introduction to Environmental Economics Room 5 |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BA Economics Year II ECF201 Monetary Economics 12OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | BSc Environmental Science Year II ECR202 Introduction to Environmental Economics Room 5 |
Friday | --- | --- | BA Economics Year II ECF201 Monetary Economics 12OB |
--- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year II ECR202 Introduction to Environmental Economics Room 5 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Chimi Lhazom | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year II IST306 Multivariate Analysis 1NB |
BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year II IST306 Multivariate Analysis 1NB |
--- | -X- | --- | --- | BSc Statistics Year III IST306 Multivariate Analysis Lab Comp Lab IV |
Tuesday | --- | --- | --- | BSc Statistics Year II IST201 Sampling Theory ITLT |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year II IST306 Multivariate Analysis 1NB |
-X- | --- | BSc Statistics Year II IST201 Sampling Theory Lab Comp Lab V |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Statistics Year II IST201 Sampling Theory CISCO |
--- | BSc Data Science Year II IST306 Multivariate Analysis Lab Comp Lab V |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Statistics Year II IST201 Sampling Theory ITLT |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Chimi Nangsel Dorji | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LAN304 Language & the Power of Ideas 3NB |
--- | -X- | BA English Year II LIT210 Selected Shakespearean Plays 3OB |
-x- | -x- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | -x- | -x- |
Wednesday | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LAN304 Language & the Power of Ideas 4NB |
--- | --- | BA English Year II LIT210 Selected Shakespearean Plays 3OB |
-X- | --- | -x- | -x- |
Thursday | --- | --- | BA English Year II LIT210 Selected Shakespearean Plays 3OB |
--- | -X- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LAN304 Language & the Power of Ideas 3NB |
-x- | -x- |
Friday | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LAN304 Language & the Power of Ideas 4NB |
--- | BA English Year II LIT210 Selected Shakespearean Plays 3OB |
--- | -X- | --- | -x- | -x- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Dawa Wangchuk Gyalpo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT312 Stochastic Processes 12OB |
-X- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT312 Stochastic Processes Lab Comp Lab IV |
--- | BSc Data Science Year II DSC201 Machine Learning CISCO |
Tuesday | --- | BSc Data Science Year II DSC201 Machine Learning Lab Data Science Lab |
-X- | --- | BSc Data Science Year II DSC201 Machine Learning ITLT |
--- | ||
Wednesday | BSc Data Science Year II DSC201 Machine Learning CISCO |
BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT312 Stochastic Processes 12OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT312 Stochastic Processes 12OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Dechen Lhazom | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA Population & Development Studies Year II PPD205 Communication for Development 2NB |
--- | --- | -X- | BA Population & Development Studies Year III PMT303 Public Policy Process & Institutions 1NB |
--- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year II PPD205 Communication for Development 2NB |
-X- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III PMT303 Public Policy Process & Institutions 1NB |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BA Population & Development Studies Year II PPD205 Communication for Development 2NB |
--- | BA Population & Development Studies Year III PMT303 Public Policy Process & Institutions 2NB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | BA Population & Development Studies Year II PPD205 Communication for Development 1NB |
--- | -X- | BA Population & Development Studies Year III PMT303 Public Policy Process & Institutions 2NB |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Dechen Lhendup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Environmental Science Year II AMT202 Foundation of Statistics Lab Comp Lab IV |
BSc Environmental Science Year II AMT202 Foundation of Statistics Room 5 |
-X- | BSc Physics Year I FMT102 Mathematical Software Lab Comp Lab V |
|||
Tuesday | --- | BSc Mathematics Year I FMT102 Mathematical Software Lab Comp Lab V |
-X- | --- | --- | --- | ||
Wednesday | BSc Mathematics Year I FMT102 Mathematical Software Lab Comp Lab V |
BSc Mathematics Year I, BSc Physics Year I FMT102 Mathematical Software |
-X- | BSc Environmental Science Year II AMT202 Foundation of Statistics Room 5 |
--- | --- | ||
Thursday | --- | --- | --- | BSc Mathematics Year I, BSc Physics Year I FMT102 Mathematical Software LH301 |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Dendup Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT304 Watershed Management Room 5 |
--- | -X- | BSc Environmental Science Year II EPN202 Environmental Pollution Room 5 |
--- | --- |
Tuesday | BSc Environmental Science Year II EPN202 Environmental Pollution Room 5 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Environmental Science Year III EMT304 Watershed Management Room 5 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Environmental Science Year II EPN202 Environmental Pollution Room 5 |
--- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT304 Watershed Management Room 5 |
-X- | --- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT304 Watershed Management Lab Es Lab II |
Friday | --- | --- | BSc Environmental Science Year II EPN202 Environmental Pollution Lab ES Lab I |
--- | -X- | --- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT304 Watershed Management Room D |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Dr.Yezer | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | --- | --- | --- |
Tuesday | BSc Geography Year II CRT204 Total Station Surveying 8OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- | |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | BSc Geography Year II CRT204 Total Station Surveying 8OB |
--- | -X- | --- | --- | --- | |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Eng X | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BA English Year II LIT211 Modern Poetry 3OB |
--- | -X- | --- | BA English Year III LIT319 Study of the Novel 4NB |
BA English Year III LIT317 Asian Literature 4NB |
Tuesday | --- | --- | BA English Year III LIT319 Study of the Novel 4NB |
--- | -X- | --- | --- | BA English Year III LIT317 Asian Literature 3NB |
Wednesday | --- | BA English Year II LIT211 Modern Poetry 3OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | BA English Year III LIT317 Asian Literature 3NB |
Thursday | --- | BA English Year III LIT317 Asian Literature 3NB |
--- | BA English Year III LIT319 Study of the Novel 3NB |
-X- | --- | BA English Year II LIT211 Modern Poetry 3OB |
--- |
Friday | BA English Year II LIT211 Modern Poetry 3OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | BA English Year III LIT319 Study of the Novel 4NB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Jamyang Dolkar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | -x- |
Tuesday | -x- | --- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT305 Evinronmental Policies and Laws Room C |
-X- | --- | BSc Environmental Science Year II RSM301 Research Methods Room 5 |
-x- |
Wednesday | -x- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT305 Evinronmental Policies and Laws Room D |
--- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year II RSM301 Research Methods Room 5 |
-x- |
Thursday | -x- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT305 Evinronmental Policies and Laws Room 5 |
--- | -X- | BSc Environmental Science Year II RSM301 Research Methods Room 5 |
--- | -x- |
Friday | -x- | --- | --- | BSc Environmental Science Year II RSM301 Research Methods Room 5 |
-X- | BSc Environmental Science Year III EMT305 Evinronmental Policies and Laws Room C |
--- | -x- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Jas Raj Subba | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | BSc Chemistry Year III BCH302 Principle of Biochemistry II LH301 |
--- | --- |
Tuesday | --- | BSc Chemistry Year II OCH202 Organic chemistry II LH301 |
--- | BSc Chemistry Year III BCH302 Principle of Biochemistry II LH202 |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | BSc Chemistry Year II OCH202 Organic chemistry II LH302 |
--- | --- | -X- | BSc Chemistry Year III BCH302 Principle of Biochemistry II Lab Chemistry Lab I |
||
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year III BCH302 Principle of Biochemistry II LH302 |
--- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Chemistry Year II OCH202 Organic chemistry II LH301 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Jeewan Kumar Bastola | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Geography Year II RSM301 Research Methods 8OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
Tuesday | --- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
--- | --- | -X- | --- | BSc Geography Year III RSM305 Field based project 11OB |
--- |
Wednesday | BSc Geography Year III RSM305 Field based project 11OB |
--- | --- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
-X- | --- | BSc Geography Year II RSM301 Research Methods 8OB |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | BSc Geography Year II RSM301 Research Methods 8OB |
-X- | --- | BSc Geography Year III RSM305 Field based project 11OB |
--- |
Friday | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
--- | BSc Geography Year III RSM305 Field based project 11OB |
--- | -X- | BSc Geography Year II RSM301 Research Methods 8OB |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Jigdrel Tashi Dorji | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Geography Year III PHG306 Geohazards 11OB |
--- | -X- | BSc Geography Year II DG202 Geography of Tourism 8OB |
--- | --- |
Tuesday | --- | --- | BSc Geography Year II DG202 Geography of Tourism 8OB |
BSc Geography Year III PHG306 Geohazards 11OB |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | BSc Geography Year II DG202 Geography of Tourism 8OB |
BSc Geography Year III PHG306 Geohazards 11OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BSc Geography Year II DG202 Geography of Tourism 8OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | BSc Geography Year III PHG306 Geohazards 11OB |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Dorji | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Mathematics Year III CAL310 Advanced Calculus II ITLT |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | BSc Mathematics Year III CAL310 Advanced Calculus II Room 7 |
-X- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT311 Introduction to Operation Research 1NB |
--- | --- |
Wednesday | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT311 Introduction to Operation Research 12OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Mathematics Year III CAL310 Advanced Calculus II ITLT |
Thursday | --- | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT311 Introduction to Operation Research ITLT |
--- | BSc Mathematics Year III CAL310 Advanced Calculus II ITLT |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | BSc Statistics Year III , BSc Data Science Year III AMT311 Introduction to Operation Research ITLT |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Mathematics Year III CAL310 Advanced Calculus II Room 6 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Dorji (Chem) | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BSc Chemistry Year II ICH203 Inorganic chemistry III LH301 |
-X- | --- | BSc Chemistry Year I ICH101 Inorganic chemistry I LH302 |
--- |
Tuesday | BSc Chemistry Year I ICH101 Inorganic chemistry I LH301 |
--- | BSc Chemistry Year II ICH203 Inorganic chemistry III LH302 |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Chemistry Year I ICH101 Inorganic chemistry I Lab Chemistry Lab I |
BSc Chemistry Year II ICH203 Inorganic chemistry III LH302 |
-X- | --- | --- | --- | ||
Thursday | BSc Chemistry Year I ICH101 Inorganic chemistry I LH301 |
--- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year II ICH203 Inorganic chemistry III Lab Chemistry Lab I |
||
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Wangchuck | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Life Sciences Year I A BTS102 Bryophytes & Pteridophytes Lab Botany Lab |
-X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS102 Bryophytes & Pteridophytes Room D |
||
Tuesday | --- | BSc Life Sciences Year II BTS205 Principles of Plant Systematics Room D |
--- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year I B BTS102 Bryophytes & Pteridophytes Lab Botany Lab |
||
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year II BTS205 Principles of Plant Systematics Room C |
--- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year II BTS205 Principles of Plant Systematics Lab Botany Lab |
||
Friday | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS102 Bryophytes & Pteridophytes Room C |
BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS102 Bryophytes & Pteridophytes Room C |
--- | -X- | --- | BSc Life Sciences Year II BTS205 Principles of Plant Systematics Room D |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Yangzom | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Room 5 |
Tuesday | --- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Room D |
--- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Lab ES Lab I |
|
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Lab ES Lab I |
--- | |
Thursday | --- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Room 5 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year III EMT306 Environmental Impact Assessment Room C |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Yoezer | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BA Economics Year III ECF302 Public Finance 2OB |
--- | -X- | --- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
--- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 11OB |
--- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
Wednesday | --- | --- | BA Economics Year III ECF302 Public Finance 2OB |
--- | -X- | --- | --- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 12OB |
Thursday | --- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
--- | BA Economics Year III ECF302 Public Finance 2OB |
-X- | --- | --- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 12OB |
Friday | --- | BA Economics Year III ECF302 Public Finance 2OB |
Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
--- | -X- | --- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 11OB |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Karma Zam | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA History Year III PEH312 Crisis in the Middle East Since 1945 4NB |
--- | --- | -X- | --- | --- | BA History Year II HSW202 Historiography: From Medieval to Post-Modern 3NB |
Tuesday | --- | BA History Year III PEH312 Crisis in the Middle East Since 1945 4NB |
--- | --- | -X- | --- | BA History Year II HSW202 Historiography: From Medieval to Post-Modern 4NB |
--- |
Wednesday | --- | --- | BA History Year II HSW202 Historiography: From Medieval to Post-Modern 3NB |
--- | -X- | --- | BA History Year III PEH312 Crisis in the Middle East Since 1945 3NB |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA History Year III PEH312 Crisis in the Middle East Since 1945 4NB |
--- |
Friday | --- | BA History Year II HSW202 Historiography: From Medieval to Post-Modern 3NB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Kelzang Namgay | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | Common Module Section D LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
|
Tuesday | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III, BA Media Studies Year III TRS301 Translation 1NB |
--- | -X- | --- | Common Module Section C LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 10OB |
Common Module Section D LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Dzongkha & English Year III, BA Media Studies Year III TRS301 Translation 2NB |
Common Module Section C LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
--- |
Thursday | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III, BA Media Studies Year III TRS301 Translation 4NB |
Common Module Section D LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 13OB |
-X- | Common Module Section C LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 10OB |
--- | |
Friday | Common Module Section C LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
--- | --- | --- | -X- | BA Dzongkha & English Year III, BA Media Studies Year III TRS301 Translation 4NB |
--- | Common Module Section D LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 13OB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Kelzang Wangchuk | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA English Year II LIT212 The Study of Science Fiction & Fantasy 3OB |
--- | --- | -X- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT318 Contemporary Literature 4NB |
--- | --- |
Tuesday | --- | BA English Year II LIT212 The Study of Science Fiction & Fantasy 3OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT318 Contemporary Literature 4NB |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | BA English Year II LIT212 The Study of Science Fiction & Fantasy 3OB |
-X- | --- | --- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT318 Contemporary Literature 4NB |
Friday | --- | BA English Year II LIT212 The Study of Science Fiction & Fantasy 3OB |
--- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT318 Contemporary Literature 3NB |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Kelzang Wangmo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | BA History Year II PEH205 America: Colonization to Progressive era 3NB |
--- | --- |
Tuesday | BA History Year II SCH204 Major Development in the West: Mid-14th – Mid 17th Century 3NB |
--- | BA History Year III PEH311 Geo-Politics of South Asia 3NB |
BA History Year II PEH205 America: Colonization to Progressive era 3NB |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | BA History Year II SCH204 Major Development in the West: Mid-14th – Mid 17th Century 3NB |
-X- | BA History Year III PEH311 Geo-Politics of South Asia 3NB |
--- | --- |
Thursday | BA History Year II SCH204 Major Development in the West: Mid-14th – Mid 17th Century 3NB |
--- | --- | --- | -X- | BA History Year III PEH311 Geo-Politics of South Asia 4NB |
BA History Year II PEH205 America: Colonization to Progressive era 3NB |
--- |
Friday | BA History Year II PEH205 America: Colonization to Progressive era 3NB |
--- | BA History Year II SCH204 Major Development in the West: Mid-14th – Mid 17th Century 4NB |
--- | -X- | BA History Year III PEH311 Geo-Politics of South Asia 3NB |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Kezang Gaden | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -X- | --- | --- | BSc Geography Year II GMT201 Remotes Sensing Techniques 8OB |
Tuesday | -x- | -x- | -x- | -x- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | -x- | -x- | -x- | -x- | -X- | BSc Geography Year III GMT303 GIS Application in Spatial Analysis 11OB |
BSc Geography Year III GMT303 GIS Application in Spatial Analysis Lab Comp Lab IV |
|
Thursday | -x- | -x- | -x- | -x- | -X- | --- | --- | BSc Geography Year II GMT201 Remotes Sensing Techniques 8OB |
Friday | -x- | -x- | -x- | -x- | -X- | BSc Geography Year III GMT303 GIS Application in Spatial Analysis 11OB |
BSc Geography Year II GMT201 Remotes Sensing Techniques Lab Comp Lab IV |
|
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Kinzang Dolma | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Environmental Science Year III PHG407 Principles of Glaciology Room 5 |
--- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year II RSM301 Research methods Room D |
--- | --- |
Tuesday | BSc Life Sciences Year II RSM301 Research methods Room D |
--- | --- | --- | -X- | BSc Environmental Science Year III PHG407 Principles of Glaciology Room C |
--- | --- |
Wednesday | --- | BSc Environmental Science Year III PHG407 Principles of Glaciology Room D |
--- | BSc Life Sciences Year II RSM301 Research methods Room 5 |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Environmental Science Year III PHG407 Principles of Glaciology Room 5 |
--- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year II RSM301 Research methods Room 5 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Leki Sangay | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | Entrepreneurship Elective Year I BML102 Entrepreneurial Venture Discovery & Planning 14OB |
Entrepreneurship Elective Year I BML102 Entrepreneurial Venture Discovery & Planning 14OB |
BA Political Science & Sociology Year II SPT204 Classical social Theory 4OB |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Political Science & Sociology Year II SPT204 Classical social Theory 4OB |
--- | --- |
Wednesday | --- | --- | Entrepreneurship Elective Year I BML102 Entrepreneurial Venture Discovery & Planning 14OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BA Political Science & Sociology Year II SPT204 Classical social Theory 4OB |
Entrepreneurship Elective Year I BML102 Entrepreneurial Venture Discovery & Planning 14OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | BA Political Science & Sociology Year II SPT204 Classical social Theory 4OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Manju Gurung | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Mathematics Year II AMT206 Optimization Techniques I Room 7 |
BSc Statistics Year I DST102 Probability Theory ITLT |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | --- | BSc Mathematics Year II AMT206 Optimization Techniques I Room 6 |
BSc Statistics Year I DST102 Probability Theory Lab Comp Lab IV |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Statistics Year I DST102 Probability Theory Room 6 |
--- | --- | BSc Mathematics Year II AMT206 Optimization Techniques I Room 7 |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Statistics Year I DST102 Probability Theory CISCO |
--- | --- | --- | -X- | BSc Mathematics Year II AMT206 Optimization Techniques I Room 7 |
--- | --- |
Friday | --- | BSc Mathematics Year II AMT206 Optimization Techniques I Room 6 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Mohan Singh Rana | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS102 Chordate Biology Room C |
BSc Life Sciences Year II BTZ203 Genetics & Genomics Room D |
--- |
Tuesday | --- | --- | BSc Life Sciences Year II BTZ203 Genetics & Genomics Room C |
--- | -X- | BSc Life Sciences Year I A ZLS102 Chordate Biology Lab Zoology Lab |
||
Wednesday | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS102 Chordate Biology Room C |
--- | --- | -X- | --- | BSc Life Sciences Year II BTZ203 Genetics & Genomics Room C |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS102 Chordate Biology Room D |
--- | --- |
Friday | BSc Life Sciences Year II BTZ203 Genetics & Genomics Room 5 |
--- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year I B ZLS102 Chordate Biology Lab Zoology Lab |
||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Mon Bdr. Ghalley | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Physics Year III MEC305 Electromagnetic theory LH202 |
Tuesday | --- | BSc Physics Year III MPH306 Nuclear Physics LH302 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Physics Year III MPH306 Nuclear Physics LH202 |
BSc Physics Year III MEC305 Electromagnetic theory LH202 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BSc Physics Year III MEC305 Electromagnetic theory LH202 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | BSc Physics Year III MPH306 Nuclear Physics Lab General Lab |
BSc Physics Year III MPH306 Nuclear Physics LH202 |
-X- | --- | BSc Physics Year III MEC305 Electromagnetic theory LH302 |
--- | ||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Nachiketa Homechoudry | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Physics Year III MPH305 Solid state Physics I Lab General Lab |
-X- | BSc Physics Year II MPH202 Foundation of modern physics LH202 |
BSc Physics Year III MMP303 Mathematical Physics II LH202 |
--- | ||
Tuesday | BSc Physics Year III MPH305 Solid state Physics I LH302 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year III MMP303 Mathematical Physics II LH202 |
BSc Physics Year II MPH202 Foundation of modern physics LH202 |
--- |
Thursday | BSc Physics Year III MPH305 Solid state Physics I LH202 |
--- | BSc Physics Year III MMP303 Mathematical Physics II LH202 |
BSc Physics Year II MPH202 Foundation of modern physics LH201 |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | BSc Physics Year II MPH202 Foundation of modern physics LH201 |
-X- | BSc Physics Year III MPH305 Solid state Physics I LH202 |
--- | BSc Physics Year III MMP303 Mathematical Physics II LH302 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Ngawang Choeda | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Data Science Year III APC318 Deep Learning ITLT |
Tuesday | --- | --- | BSc Data Science Year III APC318 Deep Learning CISCO |
--- | -X- | BSc Data Science Year II ADS205 Algorithm Analysis ITLT |
--- | --- |
Wednesday | --- | BSc Data Science Year II ADS205 Algorithm Analysis CISCO |
--- | --- | -X- | --- | BSc Data Science Year III APC318 Deep Learning CISCO |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | BSc Data Science Year II ADS205 Algorithm Analysis CISCO |
BSc Data Science Year III APC318 Deep Learning Lab Data Science Lab |
-X- | BSc Data Science Year II ADS205 Algorithm Analysis Lab Comp Lab V |
||||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Ngawang Tengay | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Chemistry Year II DZG101 Dzongkha Communication LH302 |
--- | BSc Physics Year I DZG101 Dzongkha Communication LH201 |
-X- | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III RIG309 ་རྒྱན་གསུམ་པ། (Nenga III) |
Tuesday | --- | --- | --- | BSc Chemistry Year II DZG101 Dzongkha Communication LH302 |
-X- | BSc Physics Year I DZG101 Dzongkha Communication LH301 |
--- | |
Wednesday | --- | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III RIG309 ་རྒྱན་གསུམ་པ། (Nenga III) |
-X- | --- | BSc Chemistry Year II DZG101 Dzongkha Communication LH302 |
|
Thursday | --- | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III RIG309 ་རྒྱན་གསུམ་པ། (Nenga III) |
-X- | --- | --- | BSc Physics Year I DZG101 Dzongkha Communication LH201 |
Friday | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III RIG309 ་རྒྱན་གསུམ་པ། (Nenga III) |
--- | -X- | --- | BSc Physics Year I DZG101 Dzongkha Communication LH201 |
BSc Chemistry Year II DZG101 Dzongkha Communication LH301 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Nim Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Chemistry Year III BAC301 Basic Applied Chemistry LH202 |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Tuesday | BSc Chemistry Year III BAC301 Basic Applied Chemistry LH202 |
--- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year I FCH103 Foundation of Organic Chemistry LH302 |
--- | --- |
Wednesday | BSc Chemistry Year III BAC301 Basic Applied Chemistry LH302 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BSc Chemistry Year I FCH103 Foundation of Organic Chemistry Lab Chemistry Lab II |
-X- | --- | BSc Chemistry Year I FCH103 Foundation of Organic Chemistry LH301 |
--- | ||
Friday | BSc Chemistry Year I FCH103 Foundation of Organic Chemistry LH301 |
BSc Chemistry Year III BAC301 Basic Applied Chemistry Lab Chemistry Lab I |
-X- | --- | --- | --- | ||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Norbu Zangpo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Room 6 |
--- | Common Module Section C, Common Module Section D DAT102 Foundations of Data Sceince 8OB |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms CISCO |
--- | --- | Common Module Section A , Common Module Section B DAT102 Foundations of Data Sceince 8OB |
-X- | Common Module Section C, Common Module Section D DAT102 Foundations of Data Sceince 8OB |
Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Lab Comp Lab IV |
|
Wednesday | -x- | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Room 6 |
--- | Common Module Section A , Common Module Section B DAT102 Foundations of Data Sceince 8OB |
-X- | Common Module Section D DAT102 Foundations of Data Sceince Lab Comp Lab II |
||
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | Common Module Section A DAT102 Foundations of Data Sceince Lab Comp Lab I |
||
Friday | --- | Common Module Section C DAT102 Foundations of Data Sceince Lab Comp Lab I |
-X- | Common Module Section B DAT102 Foundations of Data Sceince Lab Comp Lab II |
||||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Nytrhi Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS309 Animal Biotehcnology Room C |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS309 Animal Biotehcnology Room D |
-X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS310 Animal Behaviour Room C |
Wednesday | --- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS310 Animal Behaviour Room C |
-X- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS309 Animal Biotehcnology Room D |
--- |
Thursday | BSc Life Sciences Year I B BTS103 Gymnosperm & Plant Anatomy Lab Botany Lab |
BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS310 Animal Behaviour Room C |
-X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS309 Animal Biotehcnology Room D |
||
Friday | --- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B ZLS310 Animal Behaviour Room D |
-X- | BSc Life Sciences Year I A BTS103 Gymnosperm & Plant Anatomy Lab Botany Lab |
||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
P Paulraj | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Chemistry Year I APC101 IT Skills Comp Lab V |
--- | -X- | --- | --- | --- | |
Tuesday | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year II, BA Political Science & Sociology Year III, BSc Physics Year II AMT202 Foundation of Statistics LH202 |
--- | -X- | --- | BSc Chemistry Year I APC101 IT Skills Comp Lab V |
|
Wednesday | --- | --- | BSc Chemistry Year II AMT202 Foundation of Statistics LH302 |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Physics Year II AMT202 Foundation of Statistics Lab Comp Lab V |
--- | -X- | --- | --- | --- | ||
Friday | BSc Chemistry Year II AMT202 Foundation of Statistics Lab Comp Lab IV |
--- | -X- | BSc Chemistry Year II AMT202 Foundation of Statistics LH301 |
BA Political Science & Sociology Year II, BA Political Science & Sociology Year III, BSc Physics Year II AMT202 Foundation of Statistics LH202 |
--- | ||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Pema Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BSc Mathematics Year II ALG203 Abstract Algebra Room 7 |
-X- | BSc Mathematics Year III ANY303 Real Analysis II Room 6 |
--- | -x- |
Tuesday | -x- | -x- | --- | BSc Mathematics Year II ALG203 Abstract Algebra Room 6 |
-X- | BSc Mathematics Year III ANY303 Real Analysis II Room 6 |
--- | -x- |
Wednesday | -x- | -x- | BSc Mathematics Year II ALG203 Abstract Algebra Room 7 |
--- | -X- | --- | BSc Mathematics Year III ANY303 Real Analysis II Room 6 |
-x- |
Thursday | -x- | -x- | BSc Mathematics Year II ALG203 Abstract Algebra Room 6 |
--- | -X- | --- | BSc Mathematics Year III ANY303 Real Analysis II ITLT |
-x- |
Friday | -x- | -x- | --- | BSc Mathematics Year II ALG203 Abstract Algebra Room 6 |
-X- | BSc Mathematics Year III ANY303 Real Analysis II Room 6 |
--- | -x- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Pema Wangdi | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | BSc Statistics Year I , BSc Mathematics Year II CAL206 Differential Equations I ITLT |
--- | BSc Mathematics Year III RSM301 Research Methods Room 6 |
Tuesday | --- | BSc Mathematics Year III RSM301 Research Methods ITLT |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Statistics Year I , BSc Mathematics Year II CAL206 Differential Equations I ITLT |
--- | --- |
Thursday | BSc Mathematics Year III RSM301 Research Methods ITLT |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Statistics Year I , BSc Mathematics Year II CAL206 Differential Equations I ITLT |
Friday | --- | --- | BSc Mathematics Year III RSM301 Research Methods ITLT |
--- | -X- | --- | BSc Statistics Year I , BSc Mathematics Year II CAL206 Differential Equations I ITLT |
BSc Statistics Year I , BSc Mathematics Year II CAL206 Differential Equations I ITLT |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Phurba Dorji | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA History Year II SCH205 Global Environmental History 3NB |
BA History Year III HST305 Modern World History 4NB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | BA History Year II SCH205 Global Environmental History 3NB |
--- | --- | -X- | --- | BA History Year III PEH310 From Monarchy to Democratic Constitutional Monarchy 3NB |
--- |
Wednesday | --- | BA History Year III PEH310 From Monarchy to Democratic Constitutional Monarchy 3NB |
--- | BA History Year III HST305 Modern World History 4NB |
-X- | BA History Year II SCH205 Global Environmental History 4NB |
--- | --- |
Thursday | BA History Year III PEH310 From Monarchy to Democratic Constitutional Monarchy 4NB |
--- | --- | BA History Year II SCH205 Global Environmental History 4NB |
-X- | --- | --- | BA History Year III HST305 Modern World History 3NB |
Friday | --- | BA History Year III HST305 Modern World History 4NB |
--- | --- | -X- | --- | BA History Year III PEH310 From Monarchy to Democratic Constitutional Monarchy 3NB |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Phurpa Samdrup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Mathematics Year I FPH102 Foundations of Physics II Lab Electronics Lab |
-X- | BSc Mathematics Year I FPH102 Foundations of Physics II Room 7 |
--- | --- | ||
Tuesday | --- | --- | --- | BSc Physics Year II TPH201 Thermal Physics LH301 |
-X- | BSc Mathematics Year I FPH102 Foundations of Physics II Room 7 |
--- | --- |
Wednesday | BSc Physics Year II TPH201 Thermal Physics Lab General Lab |
BSc Physics Year II TPH201 Thermal Physics LH202 |
-X- | --- | --- | BSc Mathematics Year I FPH102 Foundations of Physics II Room 7 |
||
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Physics Year II TPH201 Thermal Physics LH202 |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Poonam Mafchan | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Chemistry Year II PCH202 Physical Chemistry II LH302 |
--- | -X- | --- | --- | BSc Chemistry Year III PCH304 Quantum chemistry and Spectroscopy LH301 |
Tuesday | -x- | BSc Chemistry Year III PCH304 Quantum chemistry and Spectroscopy LH202 |
--- | --- | -X- | BSc Chemistry Year II PCH202 Physical Chemistry II Lab Chemistry Lab II |
||
Wednesday | -x- | --- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year II PCH202 Physical Chemistry II LH301 |
--- | --- |
Thursday | -x- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Chemistry Year III PCH304 Quantum chemistry and Spectroscopy LH302 |
BSc Chemistry Year III PCH304 Quantum chemistry and Spectroscopy LH302 |
Friday | -x- | --- | --- | BSc Chemistry Year II PCH202 Physical Chemistry II LH302 |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
R Balamurugan | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Statistics Year II ANY207 Real Analysis CISCO |
--- | --- | -X- | --- | BSc Mathematics Year III ANY304 Complex Analysis Room 6 |
--- |
Tuesday | --- | --- | BSc Statistics Year II ANY207 Real Analysis ITLT |
--- | -X- | --- | --- | BSc Mathematics Year III ANY304 Complex Analysis Room 6 |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Mathematics Year III ANY304 Complex Analysis Room 6 |
--- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Mathematics Year III ANY304 Complex Analysis ITLT |
--- | BSc Statistics Year II ANY207 Real Analysis CISCO |
Friday | --- | BSc Mathematics Year III ANY304 Complex Analysis ITLT |
--- | --- | -X- | --- | --- | BSc Statistics Year II ANY207 Real Analysis CISCO |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Rinchen Zangmo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Geography Year II HUG205 Urban Geography 8OB |
--- | -X- | BSc Geography Year III PHG305 Soil Geography 11OB |
--- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
Tuesday | --- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | BSc Geography Year III PHG305 Soil Geography 11OB |
Wednesday | --- | BSc Geography Year III PHG305 Soil Geography 11OB |
--- | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
-X- | BSc Geography Year II HUG205 Urban Geography 8OB |
--- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Geography Year II HUG205 Urban Geography 8OB |
--- |
Friday | Rinchen Zangmo, Jeewan Kumar Bastola BSc Geography Year III EVG302 Environmental Geography 11OB |
--- | --- | BSc Geography Year II HUG205 Urban Geography 8OB |
-X- | --- | --- | BSc Geography Year III PHG305 Soil Geography 11OB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Rinzin Choden | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BA Economics Year II ECT201 Economics of Tourism 11OB |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | -x- | --- | BA Media Studies Year II ECO101 Fundamental of Economics Media LT |
--- | -X- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 11OB |
--- | BA Economics Year II ECT201 Economics of Tourism 12OB |
Wednesday | -x- | --- | BA Economics Year II ECT201 Economics of Tourism 12OB |
--- | -X- | BA Media Studies Year II ECO101 Fundamental of Economics Media LT |
--- | Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 12OB |
Thursday | -x- | --- | BA Economics Year II ECT201 Economics of Tourism 12OB |
--- | -X- | --- | BA Media Studies Year II ECO101 Fundamental of Economics Media LT |
Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 12OB |
Friday | -x- | --- | --- | --- | -X- | BA Media Studies Year II ECO101 Fundamental of Economics Media LT |
Rinzin Choden, Karma Yoezer BA Economics Year II RSM301 Research Methods 11OB |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Rudra Lal Adhakari | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year III ELE302 Analog and Digital Electronics LH302 |
--- | BSc Physics Year II ElE 201 Electronics circuits and devices LH201 |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year III ELE302 Analog and Digital Electronics Lab Electronics Lab |
||
Wednesday | --- | --- | BSc Physics Year III ELE302 Analog and Digital Electronics LH202 |
--- | -X- | --- | --- | BSc Physics Year II ElE 201 Electronics circuits and devices LH202 |
Thursday | --- | --- | --- | BSc Physics Year III ELE302 Analog and Digital Electronics LH302 |
-X- | --- | BSc Physics Year II ElE 201 Electronics circuits and devices LH202 |
--- |
Friday | BSc Physics Year II ElE 201 Electronics circuits and devices Lab Electronics Lab |
--- | -X- | --- | --- | --- | ||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
S.Chitra | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT320 Introduction to Literary Theory & Criticism 4NB |
-X- | --- | --- | BA English Year II LIT213 Children's Literature 3OB |
Tuesday | --- | --- | --- | BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT320 Introduction to Literary Theory & Criticism 4NB |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BA English Year II LIT213 Children's Literature 3OB |
BA English Year III, BA Dzongkha & English Year III LIT320 Introduction to Literary Theory & Criticism 4NB |
--- | -X- | --- | --- | --- | |
Thursday | BA English Year II LIT213 Children's Literature 3OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA English Year II LIT213 Children's Literature 3OB |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Samten Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BA History Year III RSM304 Oral History 3NB |
-X- | --- | BA History Year II PEH206 Indian National Movement 3NB |
--- |
Tuesday | BA History Year III RSM304 Oral History 4NB |
--- | --- | --- | -X- | BA History Year II PEH206 Indian National Movement 3NB |
--- | --- |
Wednesday | BA History Year III RSM304 Oral History 3NB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | --- | BA History Year II PEH206 Indian National Movement 3NB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | BA History Year III RSM304 Oral History 3NB |
BA History Year II PEH206 Indian National Movement 4NB |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sangay Choden | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | Common Module Section D LAC103 Academic Research Skills 10OB |
BA English Year II LAN204 Introduction to Creative Writing 3OB |
Common Module Section C LAC103 Academic Research Skills 13OB |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA English Year II LAN204 Introduction to Creative Writing 3OB |
Common Module Section D LAC103 Academic Research Skills 14OB |
Common Module Section C LAC103 Academic Research Skills 10OB |
Wednesday | --- | --- | BA English Year II LAN204 Introduction to Creative Writing 3OB |
Common Module Section C LAC103 Academic Research Skills 13OB |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | Common Module Section D LAC103 Academic Research Skills 10OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | Common Module Section C LAC103 Academic Research Skills 14OB |
Friday | --- | Common Module Section D LAC103 Academic Research Skills 14OB |
--- | --- | -X- | BA English Year II LAN204 Introduction to Creative Writing 3OB |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sangay Lhaden | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | Common Module Section C MAC101 Foundations of Digital Communications 14OB |
--- | --- |
Tuesday | Common Module Section D MAC101 Foundations of Digital Communications Lab Comp Lab I |
--- | --- | -X- | --- | --- | BA Media Studies Year III PDN303 Television II 4NB |
|
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | Common Module Section C MAC101 Foundations of Digital Communications 10OB |
--- | BA Media Studies Year III PDN303 Television II Media LT |
Thursday | --- | BA Media Studies Year III PDN303 Television II 4NB |
--- | --- | -X- | --- | Common Module Section D MAC101 Foundations of Digital Communications 14OB |
--- |
Friday | BA Media Studies Year III PDN303 Television II Media LT |
--- | --- | Common Module Section D MAC101 Foundations of Digital Communications 13OB |
-X- | --- | Common Module Section C MAC101 Foundations of Digital Communications Lab Comp Lab I |
|
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sangay Phuntsho Waiba | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BA Economics Year II MAC203 International Economics 12OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Tuesday | BSc Data Science Year III EDP101 Entrepreneurship ITLT |
--- | BA Economics Year II MAC203 International Economics 11OB |
--- | -X- | BA Economics Year III RDP301 Local and Regional Development 2OB |
--- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | BA Economics Year II MAC203 International Economics 12OB |
-X- | --- | BA Economics Year III RDP301 Local and Regional Development 2OB |
BSc Data Science Year III EDP101 Entrepreneurship CISCO |
Thursday | --- | --- | BSc Data Science Year III EDP101 Entrepreneurship ITLT |
BA Economics Year II MAC203 International Economics 11OB |
-X- | BA Economics Year III RDP301 Local and Regional Development 2OB |
--- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Data Science Year III EDP101 Entrepreneurship CISCO |
--- | BA Economics Year III RDP301 Local and Regional Development 2OB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sangay Thinley | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Room 6 |
--- | --- | -X- | BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II GSE101 Analytical Skills 2NB |
--- | |
Tuesday | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms CISCO |
--- | --- | BSc Data Science Year III DSC303 Ethics and Security CISCO |
-X- | --- | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Lab Comp Lab IV |
|
Wednesday | --- | Norbu Zangpo, Sangay Thinley BSc Statistics Year I ADS101 Data Structures and Algorithms Room 6 |
BSc Data Science Year III DSC303 Ethics and Security CISCO |
BSc Data Science Year III DSC303 Ethics and Security CISCO |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II GSE101 Analytical Skills 1NB |
--- | BSc Data Science Year III DSC303 Ethics and Security CISCO |
-X- | --- | --- | --- | |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Data Science Year III DSC303 Ethics and Security CISCO |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Shacha Thinley | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Chemistry Year I FPH102 Foundations of Physics II LH302 |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year II OPH201 Optics Lab Optics Lab |
||
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Chemistry Year I FPH102 Foundations of Physics II LH301 |
Friday | --- | BSc Chemistry Year I FPH102 Foundations of Physics II LH301 |
--- | --- | -X- | BSc Chemistry Year I FPH102 Foundations of Physics II Lab Electronics Lab |
||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Choki Wangmo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA Population & Development Studies Year III PMT302 Monitoring & Evaluation of Population Programs 12OB |
BA Population & Development Studies Year II PPD204 Urbanization & Development 2NB |
--- | -X- | -x- | -x- | -x- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Population & Development Studies Year II PPD204 Urbanization & Development 2NB |
-x- | -x- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Population & Development Studies Year III PMT302 Monitoring & Evaluation of Population Programs 12OB |
-x- | -x- |
Thursday | --- | --- | BA Population & Development Studies Year II PPD204 Urbanization & Development 1NB |
BA Population & Development Studies Year III PMT302 Monitoring & Evaluation of Population Programs 12OB |
-X- | -x- | -x- | -x- |
Friday | BA Population & Development Studies Year III PMT302 Monitoring & Evaluation of Population Programs 12OB |
BA Population & Development Studies Year II PPD204 Urbanization & Development 1NB |
--- | --- | -X- | -x- | -x- | -x- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Dendup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | --- | --- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year II SCP202 Political Economy 4OB |
-X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Political Science & Sociology Year II SCP202 Political Economy 4OB |
--- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year II SCP202 Political Economy 4OB |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year II SCP202 Political Economy 4OB |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Phuntsho | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Physics Year II OPH201 Optics LH201 |
--- |
Tuesday | BSc Physics Year I MEC102 Waves & Ossicalation LH201 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Physics Year I MEC102 Waves & Ossicalation LH301 |
--- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year I MEC102 Waves & Ossicalation Lab Mechanics Lab |
||
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Physics Year II OPH201 Optics LH202 |
--- | --- |
Friday | BSc Physics Year I MEC102 Waves & Ossicalation LH302 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Physics Year II OPH201 Optics LH202 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Thaye Moktan | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III APD303 Introduction to GIS 1NB |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Environmental Science Year II GMT202 Introduction to GIS and RS Room 5 |
--- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BSc Environmental Science Year II GMT202 Introduction to GIS and RS Room 5 |
Thursday | --- | BSc Environmental Science Year II GMT202 Introduction to GIS and RS Lab Comp Lab IV |
-X- | BA Population & Development Studies Year III APD303 Introduction to GIS Lab Comp Lab IV |
||||
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Environmental Science Year II GMT202 Introduction to GIS and RS Room 5 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Tobgay | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS103 Gymnosperm & Plant Anatomy Room C |
--- |
Tuesday | BSc Life Sciences Year III A BTS310 Plant Ecology & Conservation Lab Botany Lab |
--- | -X- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS310 Plant Ecology & Conservation Room C |
--- | ||
Wednesday | --- | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS103 Gymnosperm & Plant Anatomy Room D |
-X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS310 Plant Ecology & Conservation Room D |
Thursday | --- | --- | BSc Life Sciences Year III A, BSc Life Sciences Year III B BTS310 Plant Ecology & Conservation Room C |
--- | -X- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B BTS103 Gymnosperm & Plant Anatomy Room C |
--- |
Friday | BSc Life Sciences Year III B BTS310 Plant Ecology & Conservation Lab Botany Lab |
--- | -X- | --- | --- | --- | ||
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Sonam Zangpo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | --- | Common Module Section B LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 13OB |
Common Module Section B LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 10OB |
Tuesday | --- | Common Module Section A LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
--- | -X- | --- | --- | Common Module Section B LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 13OB |
|
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | Common Module Section B LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 13OB |
Common Module Section A LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 10OB |
|
Thursday | --- | --- | --- | Common Module Section A LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 10OB |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | --- | Common Module Section A LAC102 རྫོང་ཁ་རྩོམ་རིག། (Dzongkha Tsómrig) 14OB |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tandin Penjor | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BA Political Science & Sociology Year III PBT303 Administration and Public Policy 15OB |
--- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-X- | BA Political Science & Sociology Year II PWH201 World Political History 4OB |
--- | --- |
Tuesday | --- | --- | --- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-X- | --- | BA Political Science & Sociology Year II PWH201 World Political History 4OB |
--- |
Wednesday | --- | BA Political Science & Sociology Year III PBT303 Administration and Public Policy 15OB |
--- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | BA Political Science & Sociology Year III PBT303 Administration and Public Policy 15OB |
--- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-X- | BA Political Science & Sociology Year II PWH201 World Political History 4OB |
--- | --- |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Political Science & Sociology Year II PWH201 World Political History 4OB |
--- | BA Political Science & Sociology Year III PBT303 Administration and Public Policy 15OB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tandin Wangmo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
BA Media Studies Year II PDN201 Television I Media LT |
--- |
Tuesday | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B, BA Population & Development Studies Year II ACS101 Academic Skills Room C |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B, BA Population & Development Studies Year II ACS101 Academic Skills Room C |
BA Media Studies Year II PDN201 Television I Media LT |
-X- | --- | --- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
Thursday | --- | --- | BA Media Studies Year II PDN201 Television I Media LT |
Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
-X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B, BA Population & Development Studies Year II ACS101 Academic Skills Room C |
Friday | --- | BA Media Studies Year II PDN201 Television I Media LT |
--- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B, BA Population & Development Studies Year II ACS101 Academic Skills Room C |
-X- | --- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tashi Jamtsho | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-x- | -x- | BA Political Science & Sociology Year II PBT202 Government and Politics in Bhutan 4OB |
BA Political Science & Sociology Year III SOS305 Political Sociology 15OB |
Tuesday | -x- | -x- | -x- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-x- | -x- | BA Political Science & Sociology Year III SOS305 Political Sociology 15OB |
BA Political Science & Sociology Year II PBT202 Government and Politics in Bhutan 4OB |
Wednesday | -x- | -x- | -x- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-x- | -x- | BA Political Science & Sociology Year III SOS305 Political Sociology 15OB |
BA Political Science & Sociology Year II PBT202 Government and Politics in Bhutan 4OB |
Thursday | -x- | -x- | -x- | Tandin Penjor, Tashi Jamtsho BA Political Science & Sociology Year III RSM302 Undergraduate Research II 15OB |
-x- | -x- | BA Political Science & Sociology Year III SOS305 Political Sociology 15OB |
BA Political Science & Sociology Year II PBT202 Government and Politics in Bhutan 4OB |
Friday | -x- | -x- | -x- | --- | -x- | -x- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tashi Norbu | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Statistics Year II DST204 Probability Distribution II CISCO |
--- | -X- | --- | BSc Statistics Year III IST305 Statistical Quality Control Lab Comp Lab IV |
--- |
Tuesday | --- | BSc Statistics Year III IST305 Statistical Quality Control CISCO |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Statistics Year II DST204 Probability Distribution II Lab Comp Lab IV |
--- | --- |
Thursday | --- | --- | BSc Statistics Year III IST305 Statistical Quality Control CISCO |
--- | -X- | --- | BSc Statistics Year II DST204 Probability Distribution II CISCO |
--- |
Friday | --- | BSc Statistics Year III IST305 Statistical Quality Control CISCO |
--- | BSc Statistics Year II DST204 Probability Distribution II ITLT |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tashi Wangchuk | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Mathematics Year III AMT308 Optimization Techniques II Room 6 |
BSc Mathematics Year III AMT308 Optimization Techniques II Room 6 |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | BSc Mathematics Year II CAL205 Advanced Calculus I Room 7 |
BSc Mathematics Year II CAL205 Advanced Calculus I Room 7 |
BSc Mathematics Year III AMT308 Optimization Techniques II Room 7 |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | BSc Mathematics Year II CAL205 Advanced Calculus I Room 7 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Mathematics Year II CAL205 Advanced Calculus I Room 7 |
BSc Mathematics Year III AMT308 Optimization Techniques II Room 7 |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Mathematics Year II CAL205 Advanced Calculus I Room 7 |
BSc Mathematics Year III AMT308 Optimization Techniques II Room 6 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tenzin Dema | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | UIUX Elective Year I DXT101 Fundamental of Visual Design Lab Comp Lab II |
BA Media Studies Year III PDN304 Podcasting Media Studio |
-X- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
--- | --- | |
Tuesday | --- | BA Media Studies Year III PDN304 Podcasting Media Studio |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | UIUX Elective Year I DXT101 Fundamental of Visual Design 13OB |
--- | --- | -X- | --- | BA Media Studies Year III PDN304 Podcasting Media Studio |
Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
Thursday | --- | UIUX Elective Year I DXT101 Fundamental of Visual Design 13OB |
--- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
-X- | --- | --- | BA Media Studies Year III PDN304 Podcasting Media Studio |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | Tenzin Dema, Tandin Wangmo BA Media Studies Year II PDN202 Radio and Audio Production Media Studio |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Thinley Namgyal | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | --- | BSc Mathematics Year I GTY101 2D Geometry Room 7 |
--- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Mathematics Year I GTY101 2D Geometry Room 7 |
--- |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BSc Mathematics Year I GTY101 2D Geometry Room 7 |
--- | --- |
Thursday | --- | BSc Mathematics Year I GTY101 2D Geometry Room 7 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | BSc Mathematics Year I GTY101 2D Geometry Room 7 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Thinley Yoezer | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BA Economics Year III ECR305 Welfare Economics 2OB |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA Economics Year II ECR201 Development Economics 12OB |
--- |
Wednesday | --- | BA Economics Year III ECR305 Welfare Economics 2OB |
--- | --- | -X- | --- | BA Economics Year II ECR201 Development Economics 12OB |
--- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Economics Year II ECR201 Development Economics 12OB |
BA Economics Year III ECR305 Welfare Economics 2OB |
--- |
Friday | --- | --- | --- | BA Economics Year III ECR305 Welfare Economics 2OB |
-X- | --- | --- | BA Economics Year II ECR201 Development Economics 12OB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tshering Dekar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Life Sciences Year I B ZLS103 Cell Biology Lab Zoology Lab |
--- | -X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year II ZLS206 Parasitology Room C |
|
Tuesday | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A ZLS103 Cell Biology Lab Zoology Lab |
-X- | --- | --- | --- | |
Wednesday | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS103 Cell Biology Room C |
BSc Life Sciences Year II ZLS206 Parasitology Lab Zoology Lab |
--- | --- | -X- | --- | --- | BSc Life Sciences Year II ZLS206 Parasitology Room C |
Thursday | --- | --- | --- | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS103 Cell Biology Room D |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | BSc Life Sciences Year I A, BSc Life Sciences Year I B ZLS103 Cell Biology Room D |
--- | --- | --- | -X- | BSc Life Sciences Year II ZLS206 Parasitology Room D |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tshering Dorji | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year II PLH202 Public Health & Development 1NB |
-X- | BA Political Science & Sociology Year III PPD307 Gender & Development 15OB |
BA Population & Development Studies Year III PPD307 Gender & Development 1NB |
--- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | BA Political Science & Sociology Year III PPD307 Gender & Development 15OB |
--- | BA Population & Development Studies Year II PLH202 Public Health & Development 2NB |
Wednesday | -x- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III PPD307 Gender & Development 2NB |
-X- | BA Political Science & Sociology Year III PPD307 Gender & Development 15OB |
BA Population & Development Studies Year II PLH202 Public Health & Development 1NB |
--- |
Thursday | -x- | BA Population & Development Studies Year III PPD307 Gender & Development 2NB |
BA Political Science & Sociology Year III PPD307 Gender & Development 15OB |
--- | -X- | BA Population & Development Studies Year II PLH202 Public Health & Development 1NB |
--- | --- |
Friday | -x- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III PPD307 Gender & Development 1NB |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tshering Samdrup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | Public Speaking Elective Year I MAC102 Types of Public Speaking 13OB |
Public Speaking Elective Year I MAC102 Types of Public Speaking 13OB |
Common Module Section A LAC103 Academic Research Skills 10OB |
-X- | Common Module Section B LAC103 Academic Research Skills 13OB |
--- | --- |
Tuesday | Common Module Section A LAC103 Academic Research Skills 14OB |
Common Module Section B LAC103 Academic Research Skills 10OB |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | Common Module Section B LAC103 Academic Research Skills 14OB |
--- | Public Speaking Elective Year I MAC102 Types of Public Speaking 13OB |
--- | -X- | Common Module Section A LAC103 Academic Research Skills 14OB |
--- | --- |
Thursday | Common Module Section B LAC103 Academic Research Skills 13OB |
--- | Public Speaking Elective Year I MAC102 Types of Public Speaking 13OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | Common Module Section A LAC103 Academic Research Skills 13OB |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Tshewang Dendup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Chemistry Year III ECH301 Environmental Chemistry LH301 |
--- | --- | -X- | --- | BSc Chemistry Year III NCH301 Chemistry of Natural Products LH301 |
--- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BSc Chemistry Year III NCH301 Chemistry of Natural Products LH202 |
BSc Chemistry Year III ECH301 Environmental Chemistry LH301 |
Wednesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Chemistry Year III NCH301 Chemistry of Natural Products Lab Chemistry Lab I |
BSc Chemistry Year III ECH301 Environmental Chemistry LH202 |
-X- | --- | --- | --- | ||
Friday | BSc Chemistry Year III NCH301 Chemistry of Natural Products LH202 |
--- | --- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Ugyen Lhendup | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -x- | BA Economics Year III EDP101 Entrepreneurship 2OB |
Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
--- |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
Wednesday | --- | --- | --- | BA Economics Year III EDP101 Entrepreneurship 2OB |
-X- | --- | --- | --- |
Thursday | --- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
BA Economics Year III EDP101 Entrepreneurship 2OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | Ugyen Lhendup, Karma Yoezer BA Economics Year III RSM302 Undergraduate Research II 2OB |
--- | -X- | BA Economics Year III EDP101 Entrepreneurship 2OB |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Ugyen Samdrup Tshering | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BSc Statistics Year I ALG108 Matrix Analysis and Vector Spaces ITLT |
BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II AMT210 Numerical Methods 2NB |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II AMT210 Numerical Methods 1NB |
BSc Statistics Year I ALG108 Matrix Analysis and Vector Spaces Room 6 |
--- | --- | -X- | --- | --- | --- |
Wednesday | --- | --- | BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II AMT210 Numerical Methods 2NB |
--- | -X- | --- | BSc Statistics Year I ALG108 Matrix Analysis and Vector Spaces ITLT |
--- |
Thursday | --- | BSc Statistics Year I ALG108 Matrix Analysis and Vector Spaces CISCO |
--- | BSc Statistics Year II , BSc Data Science Year II AMT210 Numerical Methods 2NB |
-X- | --- | --- | --- |
Friday | --- | --- | BSc Statistics Year II AMT210 Numerical Methods Lab Comp Lab V |
BSc Data Science Year II AMT210 Numerical Methods Lab Comp Lab IV |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Wim Lauwaert | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA Political Science & Sociology Year III SCP303 Social Policy 15OB |
BA Political Science & Sociology Year II RSM301 Research Methods 4OB |
Tuesday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA Population & Development Studies Year II RSM301 Research Methods 2NB |
BA Political Science & Sociology Year III SCP303 Social Policy 15OB |
Wednesday | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year III SCP303 Social Policy 15OB |
--- | -X- | --- | BA Political Science & Sociology Year II RSM301 Research Methods 4OB |
BA Population & Development Studies Year II RSM301 Research Methods 1NB |
Thursday | --- | --- | BA Political Science & Sociology Year II RSM301 Research Methods 4OB |
--- | -X- | BA Political Science & Sociology Year III SCP303 Social Policy 15OB |
BA Population & Development Studies Year II RSM301 Research Methods 1NB |
--- |
Friday | BA Population & Development Studies Year II RSM301 Research Methods 1NB |
--- | BA Political Science & Sociology Year II RSM301 Research Methods 4OB |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Yangden Tshomo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | BSc Mathematics Year II DZG101 Dzongkha Communication Room 7 |
BSc Life Sciences Year II DZG101 Dzongkha Communication Room D |
-X- | --- | BA Dzongkha & English Year III ZHU303 སྤྱོད་འཇུག་གསུམ་པ། (Chenju III) |
--- | |
Tuesday | --- | BA Dzongkha & English Year III ZHU303 སྤྱོད་འཇུག་གསུམ་པ། (Chenju III) |
--- | --- | -X- | --- | BSc Life Sciences Year II DZG101 Dzongkha Communication Room D |
--- |
Wednesday | --- | BSc Mathematics Year II DZG101 Dzongkha Communication Room 7 |
BSc Life Sciences Year II DZG101 Dzongkha Communication Room 5 |
--- | -X- | --- | --- | --- |
Thursday | BSc Mathematics Year II DZG101 Dzongkha Communication Room 6 |
--- | --- | -X- | --- | BA Dzongkha & English Year III ZHU303 སྤྱོད་འཇུག་གསུམ་པ། (Chenju III) |
--- | |
Friday | --- | BSc Life Sciences Year II DZG101 Dzongkha Communication Room D |
BSc Mathematics Year II DZG101 Dzongkha Communication Room 6 |
--- | -X- | --- | --- | BA Dzongkha & English Year III ZHU303 སྤྱོད་འཇུག་གསུམ་པ། (Chenju III) |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Yeshey Lhadon | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | BA Media Studies Year III FMD306 Media and Gender Media LT |
BA Media Studies Year II JOR203 Everonmental Journalism Media LT |
-X- | --- | --- | --- |
Tuesday | BA Media Studies Year II JOR203 Everonmental Journalism Media LT |
--- | --- | BA Media Studies Year II FMD202 Media Law and Ethics Media LT |
-X- | BA Media Studies Year III FMD306 Media and Gender 4NB |
--- | --- |
Wednesday | BA Media Studies Year II JOR203 Everonmental Journalism Media LT |
--- | --- | --- | -X- | --- | BA Media Studies Year II FMD202 Media Law and Ethics Media LT |
--- |
Thursday | BA Media Studies Year II JOR203 Everonmental Journalism Media LT |
--- | --- | --- | -X- | BA Media Studies Year III FMD306 Media and Gender Media LT |
--- | BA Media Studies Year II FMD202 Media Law and Ethics Media LT |
Friday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | BA Media Studies Year III FMD306 Media and Gender 4NB |
BA Media Studies Year II FMD202 Media Law and Ethics Media LT |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Yeshey Wangmo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | -x- | -x- | -x- | -X- | --- | --- | -x- |
Tuesday | --- | BA Population & Development Studies Year II APD202 Population Estimates & Projections Comp Lab IV |
--- | -X- | --- | BA Population & Development Studies Year III, BSc Statistics Year III PMT301 Project Design & Management 1NB |
-x- | |
Wednesday | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III, BSc Statistics Year III PMT301 Project Design & Management 1NB |
--- | -X- | BA Population & Development Studies Year II APD202 Population Estimates & Projections Comp Lab V |
--- | -x- |
Thursday | --- | --- | --- | --- | -X- | --- | --- | -x- |
Friday | --- | --- | BA Population & Development Studies Year III, BSc Statistics Year III PMT301 Project Design & Management 2NB |
-X- | BA Population & Development Studies Year II APD202 Population Estimates & Projections Comp Lab IV |
--- | -x- | |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |
Yetho Lhamo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:30-9:30 | 9:30-10:30 | 10:40-11:40 | 11:40-12:40 | 12:40-2:00 | 2:00-3:00 | 3:00-4:00 | 4:00-5:00 | |
Monday | -X- | --- | --- | --- | -X- | BSc Chemistry Year II OCH202 Organic chemistry II Lab Chemistry Lab II |
||
Tuesday | --- | BSc Physics Year I GMT202 Introduction to GIS and RS Lab Chemistry Lab II |
-X- | --- | --- | --- | ||
Wednesday | --- | BSc Chemistry Year III ECH301 Environmental Chemistry Lab Chemistry Lab II |
-X- | --- | --- | --- | ||
Thursday | --- | --- | BSc Mathematics Year I, BSc Physics Year I GCH102 General Chemistry II LH301 |
--- | -X- | BSc Mathematics Year I GCH102 General Chemistry II Lab Chemistry Lab II |
||
Friday | --- | --- | BSc Mathematics Year I, BSc Physics Year I GCH102 General Chemistry II LH302 |
BSc Mathematics Year I, BSc Physics Year I GCH102 General Chemistry II LH301 |
-X- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 2/10/24 11:08 AM |